Haber

Çin Sözcüsü: Hong Kong Ulusal Güvenlik Yasası ‘Bir Ülke, İki Sistem’ İçin Önemli Bir Dönüm Noktası Oldu

PEKİN, 4 Mart (Xinhua) — Çin’deki 14. Ulusal Halk Kongresi’nin ilk oturumunun sözcüsü Wang Chao, Hong Kong Özel İdaresi’nde Ulusal Güvenliği Koruma Yasası’nın formüle edilmesi ve yasalaştırılmasına ilişkin “bir ülke, iki sistem” uygulamasında Bölge için değerli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Cumartesi günkü oturumun açılışından önce düzenlediği basın toplantısında konuşan Wang, Hong Kong ulusal güvenlik yasasının yürürlüğe girmesinden bu yana, ulusal güvenliği sağlamaya yönelik kurum ve mekanizmaların daha da uyarlandığını, ulusal güvenliğin etkin bir şekilde sürdürüldüğünü ve sosyal sistemin etkin bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. hızla restore edilmiştir.

Sözcü, hukukun üstünlüğünün sağlandığını, iş ortamının iyileşmeye devam ettiğini, gelişmenin normalleştiğini ve Hong Kong sakinlerinin hak ve özgürlüklerinin daha iyi korunduğunu sözlerine ekleyerek, Hong Kong’un kaostan istikrara büyük bir dönüş yaptığını sözlerine ekledi.

Kamuoyu yoklamalarına atıfta bulunan Wang, Hong Kong vatandaşlarının yaklaşık yüzde 75,7’sinin Hong Kong ulusal güvenlik yasasının uygulanmasından memnun olduğunu söyledi.

2022’nin sonunda Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi, Hong Kong ulusal güvenlik maddesindeki ilgili kararları yorumlayarak ilgili unsurların yasal tanımını ve ilgili sorunları çözmenin araçlarını ve yollarını netleştirdi.

Wang, “Bu, Hong Kong ulusal güvenlik yasasının uygun şekilde ve zamanında uygulanmasındaki pratik sorunların ele alınmasına yardımcı oldu.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu